Demir ailesi olarak, Göcek’te evini pansiyon şeklinde turizme açan köylülerin başında geliyoruz. Hikayemize ve bugünkü vizyonumuza oldukça fazla katkı sağlayan, yelkenli tekneleri ile Avrupa’dan gelen yabancı misafirlerimize evimizi ve kültürümüzü açmamız da aynı dönemlere denk geliyor.
1987 yılında yalnızca 4 odası olan Başak Pansiyon ile başlayan, köylü olmanın nahifliği ile birlikte samimi bağlar kurduğumuz ve her geleni aileden biri gibi evimize alıp ekmeğimizi paylaştığımız bir hikaye düşünün. O dönemler Dedemlerin küçük oğlu öğretmen Cavit Demir ‘in büyük emeği ile işletme muhteşem bir hal alarak bugünlere kadar gelmiş ve ailemiz için ışık olmuştur.
Sevgili dedemiz ve büyükannemizin bizler için emek emek hazırladığı, zakkumlarla çevrili küçük pansiyonumuz 2012 yılında genişleyen torun popülasyonu ile otel halini aldı.
Mustafa Kemal Atatürk ‘ün ‘ Bu vatan, çocuklarımız ve torunlarımız için cennet yapılmaya layıktır. ‘ sözünü diğer her değerli sözü gibi saygıyla benimseyen Dedemizin bizlere hediye ettiği bu miras için O’na olan minnetimizi; kendini eğitime ve ülkesine hizmete adamış büyük oğulları Prof. Dr. Nurettin Demir ‘in tavsiyesi ile ‘Dedeminn Otel’ adını vererek göstermek istedik.
7 marinası ile tüm dünyadan denizcileri ağırlayan Göcek’e hizmetimiz katlanarak devam ediyor.
Göcek’e giriş yaptığınız andan itibaren yolu takip edin, yolun bittiği yerde denizin hemen kıyısında sizleri bekliyoruz. Göcek ‘i ve civarını huzur ve keyifle keşfedeceğiniz bir yolculuk için rehberlik etmeye ve sizleri ağırlamaya hazırız.